You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gönderen: admin
2.si gerçekleştirilen FATİH BELEDİYESİ 2. FOTOĞRAF YARIŞMASI'nda 

Serbest Vizör, Fotoğraflarla Bir Hikaye Anlat, Çek-Kurgula-Yarış ve Video Kategorisi bulunmaktadır. 

Katılımcılar her bir kategoriye başvuru yapabilirler.

Kurum Bilgileri
Düzenleyen Kurum: FATİH BELEDİYESİ
Sekreterya Görevlisi: Bahar NACAK
Sekreterya Telefon: 0 212 453 14 53/1539
TFV Onay Kodu
2021-0002
Başlama Tarihi
24.05.2021 13:25
Son Katılım Tarihi
12.11.2021 21:00
Kurul Toplanma Tarihi
18.11.2021 09:00
Sonuç Açıklama Tarihi
26.11.2021 18:00
Ödül töreni ve Sergileme tarihi
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
[b]Beykoz’un binlerce yıllık medeniyet mirasını, zengin sosyal, ekonomik ve kültürel  dokusunu, gündelik hayatını, renkli doğa ve insan manzaralarını en güzel karelerle geleceğe taşıyacak   “Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması” başlıyor. [/b]
Beykoz Belediyesi ve Türkiye Fotoğraf Vakfı (TFV) işbirliğiyle düzenlenen ve geleneksel hale gelen yarışma, fotoğraf tutkunları için ilçeyi çekim merkezi haline getirmeyi, doğal ve tarihi güzellikleriyle yüz yıllar boyunca gözde olan ilçenin ulusal düzeyde tanıtımına katkı sağlamayı da amaçlıyor.   
Fotoğraf sanatına gönül veren tüm amatör ve profesyonellerin katılımına açık olarak düzenlenen organizasyonda dereceye girenler toplamda 126 bin TL ile ödüllendirilecek.
[b]3 Kategoride Açılıyor [/b]
Beykoz Belediyesi 3. Fotoğraf Yarışması’na başvurular yalnızca online olarak www.turkiyefotografvakfi.org adresinden yapılacak ve 16 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek.
Fotoğraf yarışması vesilesiyle amatör ve profesyonel yüzlerce fotoğrafçının ilçeye ilgi göstermesi beklenen organizasyon “Serbest”, “Foto Öykü” ve “Kurgu” kategorilerinde gerçekleşecek.  
Yarışmaya gönderilen fotoğraflar aralarında ünlü foto muhabiri Coşkun Aral’ın yanı sıra,   fotoğraf sanatının usta isimleri İsmail Küçük, İzzet Keribar, Leyla Emektar, Murat Gür, Mustafa Yılmaz, Merih Akoğul,  Nazan Tuna, Süleyman Gündüz’den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilecek.
[b]Sonuçlar 26 Kasım’da   [/b]
Serbest Kategoride birinci 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü 3.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 2.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 1.000’er TL ve en fazla 30 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 500’er TL ile ödüllendirilecek.  
Foto Öykü Kategorisinde ise birinci 10.000 TL, ikinci 8.000 TL, üçüncü 6.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 4.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 3.000’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 1.000’er TL verilecek.
Kurgu Kategorisi’nde birinci 5.000 TL, ikinci 4.000 TL, üçüncü 3.000 TL, Beykoz Belediyesi Özel Ödülü sahibi 2.000 TL, 5 adet Mansiyon Ödülü sahipleri 1.000’er TL ve en fazla 20 adet Sergilenmeye Değer Eser sahipleri ise 500’er TL kazanacak.  
Sonuçların 26 Kasım 2021 Cuma günü açıklanacağı organizasyonda dereceye giren fotoğrafçılar,11 Aralık 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecek  törenle ödüllerine kavuşacak.
Yarışmanın sonunda dereceye giren ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan bir de fotoğraf sergisi açılacak.
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
[Resim: attachment.php?aid=14]


Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony Türkiye, 2021 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri'nde Türkiye Ulusal Ödülü'nü Mehmet Aslan’ın kazandığını duyurdu.

Dünya Fotoğraf Organizasyonu ve Sony tarafından, dünya çapında yerel fotoğrafçılık topluluklarını desteklemek üzere oluşturulan bir girişim olan Ulusal Ödüller programına bu yıl 53 ülkeden katılım oldu.

2021 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ne ise 220 bölgeden 330 binin üzerinde başvuru yapıldı ve 165 binden fazla fotoğraf, Ulusal Ödüller’in arasından seçildiği Açık Yarışma’ya dahil edildi.

Mehmet Aslan, Açık Yarışma’nın sokak fotoğrafçılığı kategorisinde yer alan Halı Sahada Pandemi adlı çalışmasıyla jüri üyeleri tarafından anonim olarak seçildi. Fotoğrafta, pandemi nedeniyle ibadet alanlarının kapatılmasının ardından halı sahada sosyal mesafeyi koruyarak namaz kılan insanların görüntüsü yer alıyor.

Mehmet Aslan, 19 Eylül’de Hatay’a bağlı Antakya ilçesinde dünyaya geldi. Fotoğrafçılık yaşamına 2006’da başladı. Suretialem Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ve Sille Sanat Sarayı üyesi olan Aslan’ın fotoğrafları bazı dijital ortamlarda ve dergilerde yer aldı. 2016 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu’ndan (FIAP) fotoğraf sanatçısı olduğunu belgeleyen AFIAP unvanını kazandı. Aynı yıl Ara Güler Onur Ödülü’ne layık görüldü. Işığın peşinden koşmayı hedefleyen Aslan genellikle insan üzerine fotoğraflar çekiyor.

Aslan, kazandığı ödüle ilişkin olarak, “İlgiyle takip ettiğimiz ve dünyanın en prestijli yarışmalarından olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri’ne adımı yazdırmak ve ülkemi temsil etmek beni onurlandırdı. Daha önce Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2019’da ulusal birincilik elde etmiştik. 2021’de tekrar ulusal birincilik almanın mutluluğunu yaşıyorum. Fotoğraf yolunda bir şeyler yapmaya çalışırken bu tür ödüller bizi taçlandırıyor ve fotoğrafa daha da sıkı sıkı sarılmamızı sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye Ulusal Ödülü’nün sahibi olan Mehmet Aslan’a Sony’nin dijital görüntüleme ekipmanları takdim edilecek.

2021 Sony Fotoğraf Ödülleri’nin Öğrenci, Gençlik, Açık ve Profesyonel yarışmalarının kazananları, 15 Nisan 2021’de Dünya Fotoğraf Organizasyonu’nun dijital ve video platformlarında ilan edilecek. Kazananlar ve son eleme listesine kalanlar hakkında daha fazla bilgi için: www.worldlphoto.org 


EDİTÖRE NOTLAR:

SONY DÜNYA FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ HAKKINDA

Dünya Fotoğraf Organizasyonu tarafından düzenlenen ve uluslararası saygınlık kazanan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri, küresel çapta yıllık fotoğrafçılık takviminin en önemli etkinliklerinden biridir. Bu yıl 14’üncü kez düzenlenen ve ücretsiz başvurulan Ödüller, fotoğrafçılık alanında küresel bir ses ve günümüz çağdaş fotoğrafçılığına dair çok değerli bir içgörü zemini sağlar. Ödüller hem kendini kanıtlamış hem de yeni yetişen sanatçılara, çalışmalarını görünür kılmak üzere dünya çapında fırsatlar sunar. Fotoğraf Ödülleri ayrıca, Fotoğrafçılığa Üstün Katkı Ödülleri ile alanda çalışan dünyanın en etkili sanatçılarını da onurlandırmayı hedefler. Bu ödülün önceki sahipleri arasında Martin Parr, William Eggleston, Mary Ellen Mark, Candida Hofer ve Nadav Kander yer almaktadır.

SONY WORLD PHOTOGRAPHY AWARDS COMPETITIONS

2021 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri yarışmaları şunlardır:

Profesyonel yarışma – Fotoğrafçının bir dizi çalışmasının anonim olarak değerlendirildiği yarışmadır. Yeni eklenen 'Çevre' kategorisi de dahil olmak üzere 10 kategoride değerlendirme yapılır.

Açık yarışma - Tekil görsellerin anonim olarak değerlendirildiği yarışmadır. 10 kategoride değerlendirme yapılır.
Gençlik yarışması - 12-19 yaş arası fotoğrafçıların aylık temalardaki tekil görsellerinin anonim olarak değerlendirildiği yarışmadır.
Öğrenci yarışması - Akademik kurumlara açıktır; ilk etapta "Görünmez Çizgiler" temasına yönelik olarak sunulan bir dizi çalışma değerlendirilir. Kısa listeye kalan fotoğrafçılar daha sonra ikinci bir tema için bir görsel dizisi ile başvuru yapar.
National Awards -  Açık yarışmaya katılan tüm görseller otomatik olarak Ulusal & Bölgesel Ödüller programı için değerlendirmeye alınır. Bu program, 50’yi aşkın ülkedeki yerel fotoğrafçıların yeteneklerini gözler önüne serer ve tek bir görsel, jüri tarafından anonim olarak değerlendirilir.

DÜNYA FOTOĞRAF ORGANIZASYONU HAKKINDA

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, fotoğraf girişimleri için küresel bir platformdur. 180'e yakın ülkede faaliyet gösteren bir organizasyon olarak hedefimiz, gezegendeki en iyi görselleri ve fotoğrafçıları kutlayarak fotoğrafçılık etrafında gelişen iletişim seviyesini yükseltmektir. Hem bireysel fotoğrafçılarla hem de dünyanın dört bir yanındaki sektör lideri ortaklarımızla kalıcı ilişkiler kurmaktan gurur duyuyoruz. Dünya Fotoğraf Organizasyonu, yıl boyunca, dünyanın önde gelen fotoğraf yarışmalarından biri olan Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri ve fotoğrafçılık dünyasının bir numaralı uluslararası sanat fuarı PHOTOFAIRS gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Daha fazla ayrıntı için: worldphoto.org. Takip için, Dünya Fotoğraf Organizasyonu’nun sosyal medya hesapları: Instagram (@worldphotoorg), Twitter (@WorldPhotoOrg) ve LinkedIn/Facebook (World Photography Organisation). Takip için hashtag'lerimiz: #sonyworldphotographyawards #swpa.

Sony Corporatıon Hakkında:

Sony Corporation, teknoloji altyapısı son derece güçlü bir yaratıcı eğlence şirketidir. Oyun ve ağ hizmetlerinden müziğe, fotoğrafa, elektroniğe, yarı iletkenlere ve finansal hizmetlere kadar geniş bir alanda, Sony’nin hedefi, yaratıcılığın ve teknolojinin gücünü kullanarak dünyayı duygularla doldurmaktır. Daha fazla bilgi için: http://www.sony.net/

SONY IMAGING PRODUCTS & SOLUTIONS INC. (SONY GÖRÜNTÜLEME ÜRÜNLERİ & ÇÖZÜMLERİ) ;

%100 Sony Corporation iştirakidir; görüntüleme ürün ve çözümleri alanına odaklanır.  Dijital fotoğraf makinasından yayıncılık ve profesyonel kullanım ürünleri odaklı çözümlere ve tıbbi işlemlere kadar geniş bir sorumluluk alanı bulunur.
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: alesta
Video yazılımları için abone olduğum yerli youtube kanallarınıın

 Video editör yazılımları, tanıtımı konusunda oldukça başarılı sayfalar başında geliyor...

1. Merdoglan2. Grafik1013.  Onur Naci Öztürkler
4.  Ozan Sihay

Forum: Eğitim
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: alesta
Bir kaç fotoğraf kitabı okuduktan sonra Youtube'taki fotoğraf eğitim sayfalarına girdim.

Temelinden öğrenmek için önce Fotoğrafium eğitim sayfasına gittim. ve birinci dersten başladım. 

Hee bir de şunu söyleyeyim notlar da tutarak öğrendiğimi pekiştirdim. Tavsiye ederim ..

Bir de unutmadan şunu söyleyeyim... Aldığım notları bölüm bölüm eğitim sayfasında paylaşacağım...
Forum: Eğitim
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
[Resim: attachment.php?aid=13]
(Nişançı Mustafa Paşa Camii'inden bir fotoğraf)

- Eyüp Sultan Tarihi (İlçe Tarihi) - Tarihi bilgiler, kuruluşu (Bizans ve daha evvelsi ve günümüz)

- Ebu Eyüp El Ensari Hakkında - Tarihi Kişiliği, İstanbul gelişi, İstanbul ilçe oluşu

- Eyüp Sultan Camii Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler -Türbesi

- Nişanca Mustafa Paşa Hakkında ve Haziresi - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Nişanca Mustafa Paşa Camii -  Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Rami Mehmet Paşa Çeşmesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri 

- Rami Sıbyan Mektebi - Tarihi, gelişim, ve günümüzde

- Murad Münzevi Hakkında - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Murad Münzevi tekkesi ve Haziresi - Yapımı, ve günümüzde, mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Murad Münzevi Camii - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Sivasi Hazretleri hakkında - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Sivasi Hazretleri tekkesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Sertarikzade hakkında - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Setarikzade Külliyesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Davut ağa Hakkında - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Davut ağa camii Ve Haziresi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Baba Haydar hakkında - Kişisel bilgileri, tarihi bilgileri

- Baba Haydar Tekkesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Baba Haydar Camii ve Tekkesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Baba Haydar Çeşmesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri 

- Seyhülislam Mustafa Efendi Tekkesi - Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler

- Selami Efendi Tekkesi -  Yapımı, ve günümüzde mimari özellikleri  Hazire alan kroki ve içindekiler
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
Güzergahi.com ( https://guzergahi.com ) sitemize destek olsun diye açtığımız bu Forum sitemizde Türkiye'yi coğrafi bölgelerini kategorik olarak  ele aldık.

Amacımızda da belirttiğimiz gibi tarihi, turistlik, mekan ve coğrafi yerleri fotoğraflamak video ile kaydetmek,  Amaçlarımızı  okumadan geçmeyin.

Ayrıca bu yerler ile ilgili kaynak verileri bir site içinde toplamak. Kaynak: pdf, epub, word, kitap, dergi, dijital)

Gezgin, seyyah ve ziyaretçilere o yer ile ilgili güncellenmiş son verileri (Fotoğraf, Video, bülten) sunmak.

Forumda açtığımız bu (Bölgeler -"Türkiye") bölümde ne amaçlıyoruz.

İlgili bölgeler, listeleme (index) çalışması,  hangi şehrimiz de hangi mevkiinde nereler var.

Marmara bölgesi-->İstanbul-- Eyüpsultan- Nişancı Camiii  gibi ..

Bu çalışmalara katılırsanız çok seviniriz .

İsterseniz tek bir yer de başlık olarak bile gönderebilirsiniz.

Sitemizde belirttiğiniz yerin son verileri; nelere kapsayacağı üzerinde biraz durmak ta fayda var...

Mekan veya yerin adı;

Yapım ve Yenileme tarihleri:

Fotoğraf ve video: En Fazla 10 Fotoğraf video, Drone çekimleri

Kroki- Gravür:

Maps Adresi:

Yakınında nereler var:

Yaptıran kişi ve Hakkında Bilgi:

Yapan Mimar ve Hakkında Bilgi:

Mimari Özellikleri:

Ulaşım, Nasıl gidilir ve açık adresi:

Kişi Yorumları:

Coğrafi Yerler bölümüne eklenmesi,(Coğrafi yer bağlantısı iç link)

Sosyal Medya linkleri:

ve tabi ilgili kaynak veri linkleri ve bilgileri ...

Kuracağımız sistem ile birlikte tüm Türkiye sevenleri ile birlikte yapacağız.

Şimdiden forum da ilgili kişilere ulaşıp verilerimizi toplayalım dedik...

Evet destekleriniz bizim için önemli...

İntenet'te bu yerle ile ilgili bir çok veri bulabilirsiniz elbette...

Ama tek farkımız belirli kategoriler dahilinde  tüm Türkiye'yi Fotoğraflamak, Video çekimlerini yayınlamak ve kaynak verilerine tek bir yerden ulaşmak.

Sesimiz, Sözümüz Türkiye sevdalılarınadır.

Hadi bakalım zaten yeni teknolojiler ile fotoğraflıyorsunuz gönderin yayınlayalım...  arada kaynak bilgileri de eklemeyi unutmayın...

Son Söz; Sitemizi seveceğinizi umuyor ve sizler için sürprizler olduğunu buradan duyuruyorum...

Rotalar, Çekim grupları, Fotoğraf okumaları, Portfolyolar daha neler....


Forum Fotoğraf eklemek istiyorsanız, lütfen bir fotoğraf ekleyin. Sitemizde ise istediğiniz kadar fotoğraf ekleyeceksiniz.
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
Güzergahi.com ( https://guzergahi.com ) sitemize destek olsun diye açtığımız bu Forum sitemizde Türkiye'yi coğrafi bölgelerini kategorik olarak  ele aldık.

Amacımızda da belirttiğimiz gibi tarihi, turistlik, mekan ve coğrafi yerleri fotoğraflamak video ile kaydetmek,  Amaçlarımızı  okumadan geçmeyin.

Ayrıca bu yerler ile ilgili kaynak verileri bir site içinde toplamak. Kaynak: pdf, epub, word, kitap, dergi, dijital)

Gezgin, seyyah ve ziyaretçilere o yer ile ilgili güncellenmiş son verileri (Fotoğraf, Video, bülten) sunmak.

Forumda açtığımız bu (Bölgeler -"Türkiye") bölümde ne amaçlıyoruz.

İlgili bölgeler, listeleme (index) çalışması,  hangi şehrimiz de hangi mevkiinde nereler var.

Marmara bölgesi-->İstanbul-- Eyüpsultan- Nişancı Camiii  gibi ..

Bu çalışmalara katılırsanız çok seviniriz .

İsterseniz tek bir yer de başlık olarak bile gönderebilirsiniz.

Sitemizde belirttiğiniz yerin son verileri; nelere kapsayacağı üzerinde biraz durmak ta fayda var...

Mekan veya yerin adı;

Yapım ve Yenileme tarihleri:

Fotoğraf ve video: En Fazla 10 Fotoğraf video, Drone çekimleri

Kroki- Gravür:

Maps Adresi:

Yakınında nereler var:

Yaptıran kişi ve Hakkında Bilgi:

Yapan Mimar ve Hakkında Bilgi:

Mimari Özellikleri:

Ulaşım, Nasıl gidilir ve açık adresi:

Kişi Yorumları:

Coğrafi Yerler bölümüne eklenmesi,(Coğrafi yer bağlantısı iç link)

Sosyal Medya linkleri:

ve tabi ilgili kaynak veri linkleri ve bilgileri ...

Kuracağımız sistem ile birlikte tüm Türkiye sevenleri ile birlikte yapacağız.

Şimdiden forum da ilgili kişilere ulaşıp verilerimizi toplayalım dedik...

Evet destekleriniz bizim için önemli...

İntenet'te bu yerle ile ilgili bir çok veri bulabilirsiniz elbette...

Ama tek farkımız belirli kategoriler dahilinde  tüm Türkiye'yi Fotoğraflamak, Video çekimlerini yayınlamak ve kaynak verilerine tek bir yerden ulaşmak.

Sesimiz, Sözümüz Türkiye sevdalılarınadır.

Hadi bakalım zaten yeni teknolojiler ile fotoğraflıyorsunuz gönderin yayınlayalım...  arada kaynak bilgileri de eklemeyi unutmayın...

Son Söz; Sitemizi seveceğinizi umuyor ve sizler için sürprizler olduğunu buradan duyuruyorum...

Rotalar, Çekim grupları, Fotoğraf okumaları, Portfolyolar daha neler....


Forum Fotoğraf eklemek istiyorsanız, lütfen bir fotoğraf ekleyin. Sitemizde ise istediğiniz kadar fotoğraf ekleyeceksiniz. 
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
Güzergahi.com ( https://guzergahi.com ) sitemize destek olsun diye açtığımız bu Forum sitemizde Türkiye'yi coğrafi bölgelerini kategorik olarak  ele aldık.

Amacımızda da belirttiğimiz gibi tarihi, turistlik, mekan ve coğrafi yerleri fotoğraflamak video ile kaydetmek,  Amaçlarımızı  okumadan geçmeyin.

Ayrıca bu yerler ile ilgili kaynak verileri bir site içinde toplamak. Kaynak: pdf, epub, word, kitap, dergi, dijital)

Gezgin, seyyah ve ziyaretçilere o yer ile ilgili güncellenmiş son verileri (Fotoğraf, Video, bülten) sunmak.

Forumda açtığımız bu (Bölgeler -"Türkiye") bölümde ne amaçlıyoruz.

İlgili bölgeler, listeleme (index) çalışması,  hangi şehrimiz de hangi mevkiinde nereler var.

Marmara bölgesi-->İstanbul-- Eyüpsultan- Nişancı Camiii  gibi ..

Bu çalışmalara katılırsanız çok seviniriz .

İsterseniz tek bir yer de başlık olarak bile gönderebilirsiniz.

Sitemizde belirttiğiniz yerin son verileri; nelere kapsayacağı üzerinde biraz durmak ta fayda var...

Mekan veya yerin adı;

Yapım ve Yenileme tarihleri:

Fotoğraf ve video: En Fazla 10 Fotoğraf video, Drone çekimleri

Kroki- Gravür:

Maps Adresi:

Yakınında nereler var:

Yaptıran kişi ve Hakkında Bilgi:

Yapan Mimar ve Hakkında Bilgi:

Mimari Özellikleri:

Ulaşım, Nasıl gidilir ve açık adresi:

Kişi Yorumları:

Coğrafi Yerler bölümüne eklenmesi,(Coğrafi yer bağlantısı iç link)

Sosyal Medya linkleri:

ve tabi ilgili kaynak veri linkleri ve bilgileri ...

Kuracağımız sistem ile birlikte tüm Türkiye sevenleri ile birlikte yapacağız.

Şimdiden forum da ilgili kişilere ulaşıp verilerimizi toplayalım dedik...

Evet destekleriniz bizim için önemli...

İntenet'te bu yerle ile ilgili bir çok veri bulabilirsiniz elbette...

Ama tek farkımız belirli kategoriler dahilinde  tüm Türkiye'yi Fotoğraflamak, Video çekimlerini yayınlamak ve kaynak verilerine tek bir yerden ulaşmak.

Sesimiz, Sözümüz Türkiye sevdalılarınadır.

Hadi bakalım zaten yeni teknolojiler ile fotoğraflıyorsunuz gönderin yayınlayalım...  arada kaynak bilgileri de eklemeyi unutmayın...

Son Söz; Sitemizi seveceğinizi umuyor ve sizler için sürprizler olduğunu buradan duyuruyorum...

Rotalar, Çekim grupları, Fotoğraf okumaları, Portfolyolar daha neler....


Forum Fotoğraf eklemek istiyorsanız, lütfen bir fotoğraf ekleyin. Sitemizde ise istediğiniz kadar fotoğraf ekleyeceksiniz.
Cevaplar Cevap Yok
Gönderen: admin
Güzergahi.com ( https://guzergahi.com ) sitemize destek olsun diye açtığımız bu Forum sitemizde Türkiye'yi coğrafi bölgelerini kategorik olarak  ele aldık.

Amacımızda da belirttiğimiz gibi tarihi, turistlik, mekan ve coğrafi yerleri fotoğraflamak video ile kaydetmek,  Amaçlarımızı  okumadan geçmeyin.

Ayrıca bu yerler ile ilgili kaynak verileri bir site içinde toplamak. Kaynak: pdf, epub, word, kitap, dergi, dijital)

Gezgin, seyyah ve ziyaretçilere o yer ile ilgili güncellenmiş son verileri (Fotoğraf, Video, bülten) sunmak.

Forumda açtığımız bu (Bölgeler -"Türkiye") bölümde ne amaçlıyoruz.

İlgili bölgeler, listeleme (index) çalışması,  hangi şehrimiz de hangi mevkiinde nereler var.

Marmara bölgesi-->İstanbul-- Eyüpsultan- Nişancı Camiii  gibi ..

Bu çalışmalara katılırsanız çok seviniriz .

İsterseniz tek bir yer de başlık olarak bile gönderebilirsiniz.

Sitemizde belirttiğiniz yerin son verileri; nelere kapsayacağı üzerinde biraz durmak ta fayda var...

Mekan veya yerin adı;

Yapım ve Yenileme tarihleri:

Fotoğraf ve video: En Fazla 10 Fotoğraf video, Drone çekimleri

Kroki- Gravür:

Maps Adresi:

Yakınında nereler var:

Yaptıran kişi ve Hakkında Bilgi:

Yapan Mimar ve Hakkında Bilgi:

Mimari Özellikleri:

Ulaşım, Nasıl gidilir ve açık adresi:

Kişi Yorumları:

Coğrafi Yerler bölümüne eklenmesi,(Coğrafi yer bağlantısı iç link)

Sosyal Medya linkleri:

ve tabi ilgili kaynak veri linkleri ve bilgileri ...

Kuracağımız sistem ile birlikte tüm Türkiye sevenleri ile birlikte yapacağız.

Şimdiden forum da ilgili kişilere ulaşıp verilerimizi toplayalım dedik...

Evet destekleriniz bizim için önemli...

İntenet'te bu yerle ile ilgili bir çok veri bulabilirsiniz elbette...

Ama tek farkımız belirli kategoriler dahilinde  tüm Türkiye'yi Fotoğraflamak, Video çekimlerini yayınlamak ve kaynak verilerine tek bir yerden ulaşmak.

Sesimiz, Sözümüz Türkiye sevdalılarınadır.

Hadi bakalım zaten yeni teknolojiler ile fotoğraflıyorsunuz gönderin yayınlayalım...  arada kaynak bilgileri de eklemeyi unutmayın...

Son Söz; Sitemizi seveceğinizi umuyor ve sizler için sürprizler olduğunu buradan duyuruyorum...

Rotalar, Çekim grupları, Fotoğraf okumaları, Portfolyolar daha neler....


Forum Fotoğraf eklemek istiyorsanız, lütfen bir fotoğraf ekleyin. Sitemizde ise istediğiniz kadar fotoğraf ekleyeceksiniz. 
Cevaplar Cevap Yok

Hoşgeldin Ziyaretçi

Mesaj atabilmek için forumumuza kayıt olmalısınız.

Forumlarda Ara

Forum İstatistikleri

Üye Sayısı: 12
Son Kayıt Olan Üyemiz: volkandroid
Konu Sayısı: 23
Mesaj Sayısı: 45

Çevrimiçi Kullanıcılar

Şu anda 3 çevrimiçi kullanıcı var. Bing
0 üye | 2 Misafir

En Son Konular

FATİH BELEDİYESİ 2. FOTOĞ...

Son Mesaj: admin 05-30-2021, 11:51 AM

BEYKOZ BELEDİYESİ 3. FOTO...

Son Mesaj: admin 05-30-2021, 11:43 AM

Seyahat konulu kitaplar l...

Son Mesaj: omer.karaoglu 02-25-2021, 06:41 PM

2021 Ulusal Ödüller Türki...

Son Mesaj: admin 02-15-2021, 10:14 PM

Video yazılımları için a...

Son Mesaj: alesta 02-12-2021, 10:04 PM

Takip ettiğim Eğitim Foto...

Son Mesaj: alesta 02-12-2021, 09:38 PM

İstanbul - Eyüpsultan I....

Son Mesaj: admin 02-07-2021, 11:48 PM

Güneydoğu Anadolu Fotoğra...

Son Mesaj: admin 01-24-2021, 05:24 PM

Doğu Anadolu Fotoğraf, Dr...

Son Mesaj: admin 01-24-2021, 05:22 PM

Akdeniz Fotoğraf, Drone v...

Son Mesaj: admin 01-24-2021, 05:20 PM

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Güzergahi Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.